Wypoczynek i relaks

Niewątpliwie największą atrakcją turystyczną najbliższych okolic jest góra Ślęża i Ślężański Park Krajobrazowy. Góra Ślęża majestatycznie wyrasta ponad Nizinę Śląską, otoczona jest licznymi pomniejszymi wzniesieniami (Radunia, Gozdnica, Wieżyca). Była miejscem kultów pogańskich prawdopodobnie już od ok. 1300 p.n.e. Na Ślężę wspiąć można się trzema szlakami: czerwonym, żółtym lub niebieskim, można także wjechać rowerem. Na szlakach znajdują się prasłowiańskie rzeźby kultowe m. in. mnich i panna z rybą. Na szczycie umiejscowiony jest budynek telewizyjnej stacji przekaźnikowej, maszt telewizyjny, a na turystów czeka schronisko.
Kościół Pokoju pw. św. Trójcy (ewangelicko-augsburski) wpisany w 2001 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.
Katedra Św. Stanisława i Wacława - Katedra Świdnicka z trzecią pod względem wysokości wieżą w Polsce. Rynek i Star Miasto. Muzeum Dawnego Kupiectwa.
Zamek Książ. Jest to trzeci co do wielkości tego typu obiekt w Polsce (po Malborku i Wawelu). Otoczony parkiem, położony na skalistym urwisku robi imponujące wrażenie. Zwiedzić można barokowe wnętrza zamku, otaczające go wielopoziomowe tarasy oraz znajdującą się nieopodal zamku stadninę koni i palmiarnię. Pałac Krzyżowa - siedziba Międzynarodowej Fundacji dla Porozumienia Europejskiego. Sztolnie w Walimiu. Kompleks Podziemny Włodarz.

Copyright © 2024 Strona internetowa

Design by Graff